2. Guntars Vītols

Ekonomists un uzņēmējs

Dzimšanas gads: 1972

Pēc izglītības fiziķis un ekonomists, ar izcilību pabeidzis Rīgas 1. ģimnāziju, divas augstākās izglītības iegūtas Latvijā un Zviedrijā. Ievērojama pieredze banku sistēmā gan uzraudzības, gan komercbanku pusē, pārvaldījis lielus investīciju portfeļus, izveidojis un vadījis vairākus pensiju 2-ā līmeņa fondus Latvijā un Lietuvā. Šobrīd uzņēmējs, finanšu konsultāciju un IT risinājumu kompānijas vadītājs un īpašnieks.
Viena no būtiskākajiem nesen virzītajām iniciatīvām – Latvijas banku virspeļņas nodokļa alternatīvs likumprojekts. Tas ļautu ienest ievērojamus nodokļa ieņēmumus budžetā, salīdzinājumā ar šobrīd pieņemto ekonomiski nepamatoto, sociāli netaisnīgo un tirgu kropļojošo regulējumu.
Latvijai jārealizē savām nacionālajām interesēm atbilstoša ekonomiskā politika, jāpārtrauc akli sekot un priecāties par Eiropas likumdošanas nekritisku ieviešanu, nerēķinoties un nevērtējot mūsu valsts ekonomiskās intereses. Esam kļuvuši par Eiropas Savienības vājo posmu, turpinām sistemātiski atpalikt praktiski visos ekonomikas rādītājos.